infolinia: 888 381 100 e-mail: travel@majery.pl

Blog

Jak wybrać kolonie i obóz dla dziecka?

Bez względu na to, czy to dopiero pierwszy wyjazd Twojej pociechy, czy może kolejne wakacje poza domem – wybór odpowiedniej kolonii dla dziecka nigdy nie jest łatwy. W celu uniknięcia najczęstszych problemów, przygotowaliśmy specjalny poradnik dla rodziców, który z pewnością pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji. Zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej „Jak wybrać kolonie i obóz dla dziecka?”

Kiedy wysłać dziecko na pierwszą kolonię?

Koledzy i koleżanki z klasy Twojego syna lub córki mają za sobą już pierwsze wyjazdy i zastanawiasz się, czy to już odpowiedni czas na Twoje dziecko, czy może jeszcze za wcześnie? Z pewnością każdy rodzic zadaje sobie w pewnym momencie pytanie: kiedy wysłać dziecko na pierwszą kolonię? Wyjazdy grupowe uczą samodzielności i współpracy, co później pomaga odnaleźć się w grupie. Nie warto czekać, aż będzie zbyt późno. Pamiętaj jednak, by na pierwszy wyjazd wybrać odpowiedniego organizatora! Źle zorganizowany turnus może zniechęcić malucha do kolejnych wyjazdów. Na co zwrócić uwagę?

Czytaj dalej „Kiedy wysłać dziecko na pierwszą kolonię?”

Kieszonkowe na kolonie dla dzieci – ile pieniędzy dać dziecku?

Wielu rodziców zastanawia się, ile pieniędzy dać dziecku na kolonie? Co z kieszonkowymi? Konieczne, by rozróżnić te dwie kwoty. Kieszonkowe to suma, którą dziecko przeznacza na własne wydatki – lody i inne przekąski, magnesy, pocztówki czy pamiątki z wyjazdu. Natomiast niektóre wyjazdy obejmują dodatkowe atrakcje, które są dostępne dla chętnych za dodatkową opłatą. Najczęściej nie są one wliczone w cenę wyjazdu, ale zaznaczone w ofercie z informacją o dodatkowej opłacie. Ponadto, aktualnie częstą praktyką jest pobieranie pierwszego dnia niewielkiej kaucji zwrotnej na poczet ewentualnych zniszczeń.

Czytaj dalej „Kieszonkowe na kolonie dla dzieci – ile pieniędzy dać dziecku?”

Co spakować na kolonie?

Wyjazd pociechy to ogromne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i rodzica. Wielu opiekunów zastanawia się, co zabrać na kolonię, szczególnie jeśli to dopiero pierwszy samodzielny wyjazd pociechy. Ważne, by jeszcze przed rozpoczęciem pakowania sprawdzić dokładnie opis danego obozu. Bardzo często (szczególnie w przypadku wyjazdów tematycznych czy specjalistycznych) znajdziesz tam dodatkowe wskazówki dotyczące rzeczy, które warto mieć przy sobie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również opis obowiązkowego wyposażenia dziecka niezbędnego przy większości wyjazdów.

Czytaj dalej „Co spakować na kolonie?”