fbpx
infolinia: 888 381 100 e-mail: travel@majery.pl

Co spakować na kolonie?

Wyjazd pociechy to ogromne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i rodzica. Wielu opiekunów zastanawia się, co zabrać na kolonię, szczególnie jeśli to dopiero pierwszy samodzielny wyjazd pociechy. Ważne, by jeszcze przed rozpoczęciem pakowania sprawdzić dokładnie opis danego obozu. Bardzo często (szczególnie w przypadku wyjazdów tematycznych czy specjalistycznych) znajdziesz tam dodatkowe wskazówki dotyczące rzeczy, które warto mieć przy sobie. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również opis obowiązkowego wyposażenia dziecka niezbędnego przy większości wyjazdów.

Co należy spakować na kolonie?

Do obowiązkowego wyposażenia należy przede wszystkim wypełniona karta kolonijna, legitymacja szkolna upoważniająca do korzystania ze zniżek szkolnych i przejazdów ulgowych środkami transportu, a w razie wyjazdów zagranicznych lub przewidujących wyjazd za granicę – ważny paszport lub dowód osobisty.

Przydatna lista dla opiekunów – co spakować na obóz letni?

  • ciepłe ubranie – w razie niepogody, szczególnie przydatne w górach
  • kurtka przeciwdeszczowa
  • wygodne buty – przynajmniej 2 pary, np. sandały oraz kryte obuwie
  • czapka lub kapelusz chroniący przed słońcem oraz okulary przeciwsłoneczne
  • kąpielówki lub strój kąpielowy oraz ręcznik na plażę
  • strój sportowy
  • ręczniki, przybory toaletowe, środki higieny osobistej
  • środek przeciw kleszczom oraz środek przeciw komarom

W przypadku kolonii oraz obozów, na których dzieci będą dużo czasu spędzać na dworze warto spakować komplet odzieży, którego nie będzie żal zniszczyć – najprawdopodobniej ulegnie on ubrudzeniu. Jeśli dzieci będą spać w namiotach, to możliwe, że potrzebne będą również śpiwór i jasiek.

Co jeszcze warto spakować na obóz letni?

Nie zapomnij dać dziecku kieszonkowych oraz niezbędnych leków (jeśli przyjmuje na stałe wraz z napisanym nazwiskiem oraz dawkowaniem).

Czego nie zabierać na kolonie?

Na obozy i kolonie nie warto dawać dzieciom drogich telefonów oraz innych gadżetów technicznych, które mogą zostać zgubione. Nie zabiera się również gier oraz innych elektronicznych rozrywek.