fbpx
infolinia: 888 381 100 e-mail: travel@majery.pl

Jak wybrać kolonie i obóz dla dziecka?

Bez względu na to, czy to dopiero pierwszy wyjazd Twojej pociechy, czy może kolejne wakacje poza domem – wybór odpowiedniej kolonii dla dziecka nigdy nie jest łatwy. W celu uniknięcia najczęstszych problemów, przygotowaliśmy specjalny poradnik dla rodziców, który z pewnością pomoże w podjęciu odpowiedniej decyzji. Zapraszamy do lektury!

Rozmowa z dzieckiem przed koloniami

Przygotowania do wyjazdu rozpocznij od rozmowy z dzieckiem. Pisaliśmy już o wysyłaniu pociechy na pierwszą kolonię, tam wielokrotnie podkreślaliśmy znaczenie takiej dyskusji. Podczas rozmowy pokaż zdjęcia przykładowych obozów, porusz kwestię rozłąki, a jednocześnie opisz zalety takiego wyjazdu.

Jak wybrać obóz dla dziecka?

Staraj się nie dobierać wyjazdu pod siebie i swoje aspiracje z przeszłości. Coś, co może Ci się wydawać interesujące, niekoniecznie musi pasować Twojemu dziecku. Szczególnie w przypadku pierwszego wyjazdu, daj maluchowi wolną rękę lub wspólnie wybierzcie najciekawsze kolonie i podejmijcie wspólną decyzję.

Realnie oceń możliwości dziecka. Jeśli Twoja pociecha lubi grać na komputerze w FIFĘ, to nie musi oznaczać, że jest zapalonym piłkarzem. Twój maluch uwielbia grać w FORTNITE? Wybierz NERF&FORTNITE Camp, turnus, w którym będzie mógł rozwijać swoje umiejętności i zainteresowania.

Weź pod uwagę intensywność zajęć i atrakcji na danej kolonii. Na pewno znasz swoje dziecko i jeśli nie jest fanem survivalu, to z pewnością codzienne ekspedycje w głąb lasu czy wymagające intensywne ćwiczenia fizyczne nie będą odpowiednią opcją.

Zastanówcie się wspólnie nad długością obozu. Na pierwsze wyjazdy nie wysyłaj pociechy na dwutygodniową kolonię, by nie zniechęciła się do kolejnych turnusów. Chyba że Twoje dziecko uwielbia takie wyjazdy lub jest już doświadczonym obozowiczem.

Wybierz wyjazd, który zaciekawi Twoją pociechę. Do wyboru jest wiele różnych turnusów. Zróżnicowana tematyka turnusów sprawia, że każdy rodzic może dobrać kolonię dopasowaną do zainteresowań swojego dziecka. Twoja pociecha jest fanem Harrego Pottera lub LEGO, a może uwielbia przygody i aktywność fizyczną? Bez względu na zainteresowania, na pewno znajdziesz odpowiedni obóz.

Zwróć uwagę na cenę – podejrzanie niski koszt wyjazdu najczęściej oznacza słabą kadrę i nudny program, przez co Twój maluch może zrazić się do kolejnych wyjazdów.